Вирощування суниці і полуниці на гідропоніці. Як збільшити врожай?

Суниця й полуниця настільки універсальні, що є можливість вирощувати їх у відкритому ґрунті та в парнику. Виробництво цих ягід в теплиці допомагає виробникам продовжити строк їх вирощування і задовільнити попит споживачів на свіжу продукцію в зимовий період.

Тепличне виробництво овочевої продукції та ягід – це гарний спосіб отримати додатковий прибуток у міжсезоння.

Кілька переваг щодо вирощування суниці й полуниці в теплиці:

  • можливість продовжити світовий день до 18 годин;
  • контроль температури;
  • можна позбутися шкідників.

При гідропонному способі вирощування суниці й полуниці не використовується ґрунт. Рослини виростають на субстраті, а поживні речовини подаються у водному розчині в чітко дозованих нормах. У жодному разі не можна сипати добрива на свій розсуд.

Відомо, що азот сприяє швидкому росту й розвитку рослин, калій потрібен для рясного цвітіння, а фосфор прискорює плодоношення, підвищує рівень цукру в плодах.

Мікроелементи також відіграють важливу роль для здорового розвитку рослин. Наприклад, нестача бору призводить до відмирання бруньок і кореневої системи. Якщо недостатньо заліза в ґрунті, то на листках рослин розвивається хлороз. Без достатньої кількості цинку відмирають молоді гілки.

Перенасичення одного виду поживних речовин та нестача іншого згубна для рослини. Потрібно використовувати збалансовану кількість добрив у відповідний період росту. З цим вам допоможе набір концентрованих водорозчинних добрив VERDE (виробник YOСHEM), який призначений для гідропонних культур, підживлення кімнатних та ґрунтових рослин.

удобрения Verde верде йохем

Здоровий скептицизм притаманний усім людям. «Чому потрібно використовувати саме добриво VERDE? Це звичайна реклама, не підтверджена фактами», – скажуть вони.

Щоб підтвердити ефективність концентрованих водорозчинних добрив «YOСHEM» (Grow, Bloom, Micro), дізнатися про їхні переваги, виробник YOСHEM запропонував фахівцям кафедри овочівництва і закритого ґрунту Національного університету біоресурсів і природокористування України дослідити їхній вплив на сільськогосподарські культури у складі живильного гідропонного розчину для вирощування суниці садової сорту Мурано.

З результатами цього дослідження можна ознайомитися у звіті «Лабораторні дослідження впливу добрив, включених до складу живильного розчину на ростові процеси в рослинах суниці садової».

Набір VERDE складається з трьох водорозчинних добрив – VerdeGrow, VerdeBloom і VerdeMicro.

  • VerdeGrow. Містить максимальну кількість засвоюваного азоту в декількох формах. Це добриво доцільно використовувати навесні, щоб ініціювати ріст рослин. N:P:K 2:1:6.
  • VerdeBloom. Фосфорно-калійне добриво, яким підживлюють рослини під час та після цвітіння. Завдяки фосфору і калію підвищується стійкість рослин до захворювання, розвивається максимальна кількість квіткових бруньок, поліпшуються смакові якості плодів. Це добриво зовсім не містить азоту. Завдяки цьому рослина не витрачає сили на ріст, а зосереджується на плодоношенні. N:P:K 0:8:4.
  • VerdeMicro містить макроелементи у співвідношенні N:P:K 5:0:3 та необхідні мікроелементи Ca, B, Co, Cu, Fe, Mn, Mo, Zn.

Щоб дослідження було коректним, дію препаратів VERDE порівнювали з уже відомим добривом, таким як розчин Кноппа (основний складник – кальцієва селітра) і з сучасним європейським добривом для гідропоніки (GHE).

Цікаво дізнатися висновки. Перше місце поділили між собою добрива VERDE та GHE. Багатокомпонентні добрива сприяли інтенсивному розвитку рослин на всіх стадіях вегетації: ріст, висування квітконосів та їх кількість, дозрівання і товарний вигляд.

Єдине, де добриво GHE спрацювало краще, – це розмір ягід, але не набагато – на 3–4 г. Середня вага становила 22 г.

Використання добрив VERDE сприяло розвитку додаткових квітконосів. Середня вага ягід – 18 г, але, як відзначають дегустатори, суниця мала найвищі смакові якості.

Отже, самостійно робіть висновки. Має сенс купити водорозчинне добриво VERDE українського виробника за доступною ціною і без зайвого клопоту отримувати гарний врожай не тільки суниці, а й інших сільськогосподарських культур.