Мами, обережно: важкі метали в дитячому харчуванні

Якість дитячого харчування взявся перевірити один із підкомітетів Наглядового комітету США. Опублікований у лютому 2021 року звіт вказав на ряд популярних американських брендів, у продукції яких виявили високі концентрації свинцю, кадмію, ртуті та неорганічного миш’яку. Кілька великих компаній (Campbell Soup (Plum Organics), Walmart (Parent’s Choice) і Sprout Foods) відмовились співпрацювати і надати зразки.

Що показала перевірка?

Компанія Hain використала при виробництві 24 складники з рівнями миш’яку 100–300 ppb. У документації Beech-Nut вказані інгредієнти із вмістом плюмбуму до 886,9 ppb, з них 483, що містять більше 5 ppb свинцю і 89, що містять більше 15 ppb. У продукції Gerber морква містила до 87 ppb кадмію. До 10 ppb ртуті виявили в дитячому харчуванні Nurture та небезпечні рівні свинцю, миш’яку і кадмію у Happy Family Organics.

Важкі метали мають токсичний і нейротоксичний вплив, є канцерогенами й тератогенами. Вони втручаються в нормальні обмінні процеси і можуть накопичуватись в організмі. Тому аналіз дитячого харчування має особливо велике значення для попередження порушень неврологічного та фізичного розвитку немовлят.

Миш’як ‒ одна з найбільш небезпечних природних речовин. Він викликає дерматити, запалення ШКТ, діабет, анемію, порушення розумового розвитку, рак легень, печінки, лімфатичної системи, шкіри. ВООЗ називає максимальну добову дозу надходження 0,05 мг/кг маси тіла. Допустима доза миш’яку в дитячому харчуванні загалом не встановлена, окрім рисових каш, де рівень не повинен перевищувати 100 ppb (частин на мільярд). У бутильованій воді межа 10 ppb.

Свинець справляє виражений нейротоксичний вплив на організм людини. Він накопичується у кістках і зубах, особливо при нестачі кальцію. Значна частина надходить у мозок, печінку, нирки. Накопичений свинець стає джерелом хронічної інтоксикації. Американська академія педіатрії заявляє про допустимий рівень свинцю в дитячому харчування не вище 1 ppb.

Типові симптоми отруєння свинцем: недокрів’я, кишкові коліки, специфічного кольору кайма на яснах, помітне зниження рівня IQ, порушення роботи мозку, сліпота, глухота.

Як виявити важкі метали в дитячому харчуванні?

Відтепер можна провести аналіз у домашніх умовах. Експрес-тест на важкі метали YOCHEM за 60 секунд дасть змогу визначити в дитячому харчуванні ртуть, кадмій, мідь та інші важкі метали. Таким чином можна впевнитись у безпеці кожного конкретного продукту.

За наявності токсичних домішок варто звернутись за допомогою до спеціалізованої лабораторії. Там зразок детально проаналізують та сформують офіційний висновок, який можна пред’явити продавцю або в службу захисту прав споживачів.

Які продукти дитячого харчування варто перевіряти в першу чергу

Що цікаво. Перевірки показали значні перевищення токсичних металів у виробах із рису. Причому бурий і дикий рис містили ще більші рівні свинцю і миш’яку, ніж білий. Рисовий сироп часто використовують як підсолоджувач для пюре, каш тощо. Солодка картопля і фруктові соки також показали значні перевищення.

Дитяче харчування відомих брендів – це продукт глибокої промислової переробки. На вміст шкідливих домішок впливає якість сировини, місце розташування підприємств, досконалість технологічних процесів та контроль якості.

Експрес-тест на важкі метали YOCHEM дасть змогу швидко перевірити якість дитячого харчування. Періодично проводьте аналіз продукції відомих брендів. Остерігайтесь підробок. Перевіряйте нових виробників на ринку. Звертайте увагу на склад і терміни придатності.

Бережіть здоров’я своїх дітей!