Як правильно підготувати одяг до зимових гір

Збираєтесь узимку в гори? Одним з найважливіших факторів, який визначає комфорт перебування в горах і, загалом, можливість перебування в горах – це, звісно ж, правильний одяг. Чи то в Карпатах, чи в Альпах, чи у високих горах ‒ завдяки ретельно підібраному одягу ви забезпечите собі гарне самопочуття, сухість, комфорт та впевненість у тому, що ви не замерзнете навіть під час несподіваних змін погоди.

Тришарова концепція одягу

Можливо, ви вже чули про тришарову концепцію одягу. Правильно підібрані шари одягу допомагають встановити ідеальний баланс теплоізоляції і тепловіддачі відповідно до різної інтенсивності рухів або більш вираженого охолодження. Така концепція одягу включає в себе три основних шари, які доповнюють один одного і разом забезпечують достатній комфорт.

  1. Перший ‒ нижній базовий шар контактує безпосередньо зі шкірою. Його основним завданням є відведення поту від тіла на наступний шар і збереження сухості шкіри. Тому базовим шаром має бути якісна функціональна термобілизна із синтетики або, наприклад, мериносової вовни.
  2. Другий ‒ середній ізоляційний шар забезпечує утримання тепла від вашого тіла і допомагає швидко відвести пару на наступний шар, не накопичуючи при цьому зайву вологу. Завдяки широкому асортименту теплоізоляційних матеріалів – флісу, пуху, а також виробів з них (світшотів, светрів, штанів тощо) ‒ ви збережете комфортне тепло під курткою навіть у морозну погоду.
  3. Третій верхній захисний шар уже захищає вас від опадів (снігу, дощу) та вітру, а також забезпечує вихід пари назовні. Тому куртки і штани слід вибирати в ідеальному поєднанні повітропроникності й водонепроникності, а також стійкості до вітру та гнучкості щодо особливостей пересування. На ринку представлені куртки різних властивостей, і необхідно мати на увазі, що в активних видах спорту ви скоріше використовуватимете поєднання повітропроникності та вітростійкості в порівнянні з водонепроникною мембранною поверхнею з проклеєними швами, придатною для зимових походів. В той же час для гірськолижного спорту варто обирати верхній одяг саме з мембранною поверхнею.

З правильно підібраними шарами одягу ви відводите піт від тіла, зберігаєте тепло тіла та швидко й ефективно реагуєте на зміни температури, скидаючи або додаючи шар одягу за потреби. Якщо у вас є наплічник, в який ви можете скласти все зайве на цей момент, то такий спосіб забезпечить вам достатньо можливостей для комбінування. Також можливо упакувати додатковий резервний шар одягу у свій рюкзак на випадок раптового похолодання чи намокання.

Водонепроникність і водостійкість одягу

У гірських районах, особливо якщо ви займаєтесь гірськолижним спортом, фрірайдом чи скітуром, вам стане в нагоді водонепроникний одяг. Зазвичай водонепроникним є третій шар одягу. Іноді це може бути другий шар (якщо він поєднує в собі властивості другого та третього), іноді – четвертий (суто за рахунок необхідної водостійкості). Останній тип одягу підпадає під позначення хардшел («hard shell») і ви носите його в наплічнику на випадок сильної негоди.

У більшості випадків буде достатньо водонепроникного софтшелла («soft shell»), який захистить вас також від вітру та холоду. Поверхня тканини таких курток оброблена спеціальними водовідштовхувальними засобами, щоб вона не вбирала воду ззовні. Сучасні куртки софтшел також можуть бути оснащені водостійкою мембраною, але вони значно гірше пропускають повітря і тому не підходять для більш активної діяльності.

Як правильно підготувати одяг перед поїздкою в гори

Зимовий одяг зазвичай обробляється на заводі для забезпечення водонепроникності. Але з часом водовідштовхувальне просочення стирається і одяг втрачає свою функціональність. Тому необхідно регулярно просочувати одяг. Таким чином ви посилюватимете його водонепроникність і, можливо, підтримуватимете його водостійкість.

Водовідштовхувальний спрей для текстилю (екстремальні умови) від YOCHEM ‒ надійний захист від намокання та забруднення вашого одягу (мембранні куртки, пальта, штани, головні убори).

Це покриття:

  • утворює ультратонкий, невидимий, водонепроникний і водовідштовхувальний шар, який також захищає текстиль від налипання бруду й накопичення плям;
  • на 100 % зберігає початкову повітропроникність матеріалу;
  • спеціально розроблений для екстремальних умов ‒ робить туризм і спортивну діяльність у дощову чи сніжну погоду набагато приємнішими;
  • не має кольору і запаху та є екологічно чистим.

Як обробляти одяг водовідштовхувальним просоченням YOCHEM 

  1. Очистіть і просушіть свій одяг перед обробкою. Ви можете прати текстильні та мембранні спортивні речі в пральній машин. В ідеалі ‒ за допомогою програми делікатного прання з температурою від 30 до 40 °C і використанням прального порошку або гелю для прання, призначених для спортивного текстилю. Додавання пом’якшувача для білизни, автоматичний віджим або сушка можуть пошкодити спортивні тканини. Дайте одягу достатньо висохнути, повісивши в добре провітрюваному приміщенні.
  2. Застосуйте водовідштовхувальне просочення. Щоб обробити тільки верхній шар, закрийте всі блискавки. Добре струсіть флакон, і просто наносьте просочення безперервним шаром спрею з відстані близько 10‒20 см. Важливо, щоб вся поверхня одягу в результаті обробки була рівномірно зволожена. Для забезпечення повного затвердіння захисного шару необхідно зачекати 24 години.

Бажано оновлювати просочення після кожного п’ятого прання. Просочення складається з розчину на водній основі і не містить шкідливих компонентів.

Під час нанесення витрата засобу залежить від поглинальної здатності матеріалу. Наночастинки кремнію завжди повинні діставати аж до волокон тканини, тому витрата може становити від 25 до 100 мл на 1 м2.

Розтікання та висихання: тканина може погано вбирати розчин. У цьому випадку скористайтеся невбираючою губкою або ганчіркою і розподіліть розчин. Потім дайте обробленому продукту ретельно висохнути протягом щонайменше 24 годин у добре провітрюваних приміщеннях без доступу прямих сонячних променів.

При нанесенні просочення вам не доведеться турбуватися про одяг. Просочення YOCHEM абсолютно безпечне, не має запаху, не впливає на колір і не шкодить тканині. Більш того, оброблений одяг отримає ефективний захисний шар від води, бруду та намокання при збереженні всіх початкових властивостей, у т. ч. повітропроникності, заради яких ви і придбали цей предмет одягу для поїздок в гори.

Дотримуйтесь наведених вище рекомендацій і ваші поїдки в гори запам’ятаються вам надзвичайним комфортом.

Для замовлення водовідштовхувального спрею для текстилю YOCHEM переходьте за посиланням https://bit.ly/3i2wpul.

У лінійці нанопокриттів YOCHEM ви також знайдете спреї для захисту мембранних тканин та різних видів взуття для використання в різних умовах.